تسهیلات ویژه مرکز ملی ذخایر ژنتیکی برای اهداکنندگان نمونه‌های زیستی

مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران (وابسته به جهاد دانشگاهی) به منظور دسترسی جامعه علمی کشور به نمونه‌های زیستی برای انجام تحقیقات و همچنین ارائه خدمات به محققان و مراکز تحقیقاتی و صنعتی کشور و کمک به رشد و توسعه بیوتکنولوژی و حفظ تنوع زیستی در کشور، در هفته پژوهش طرح اهدای نمونه زیستی را برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا، دکتر رضا آذربایجانی، معاون علمی و فنی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران (وابسته به جهاد دانشگاهی) در خصوص فراخوان و تسهیلات در نظر گرفته‌شده گفت: این مرکز به مناسبت هفته پژوهش به محققانی که تا 18 آذر 1400 نمونه‌های زیستی به مرکز اهدا نمایند و این نمونه‌ها به تایید مرکز رسیده باشد، ضمن تقدیر در هفته پژوهش، تسهیلات ویژه‌ای نیز ارائه می‌کند.

وی افزود: نمونه‌های زیستی اهدایی پس از تأیید در بانک‌های زیستی مرکز ذخیره می‌شود. همچنین به اهداکننده گواهی به همراه شناسنامه معتبر ارائه می‌شود. نمونه‌های زیستی قابل اهدا شامل میکروارگانیسم‌ها مانند باکتری، آرکی، کپک، مخمر و…؛ رده‌های سلول‌های انسانی و جانوری؛ نمونه‌های گیاهی مانند بذر و نمونه‌های هرباریومی؛ نمونه‌های مولکولی مانند وکتور و میزبان اعلام شده است.

معاون علمی و فنی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران افزود: نمونه زیستی که به مرکز اهدا می شود نیاز است که مستندات آن به این مرکز ارسال شود تا توسط بانک زیستی مربوطه مورد بررسی قرار گیرد. برای این منظور محققان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز فرم اهدای مربوطه را تکمیل نمایند.

تقدیر از اهداکنندگان نمونه

براساس اعلام روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، به منظور تقدیر از این عمل اهداکنندگان، امکان استفاده از نمونه‌های زیستی مرکز تا پنج مرتبه و یا استفاده از خدمات تخصصی که توسط مرکز ارائه می‌شود تا سقف ده میلیون ریال فراهم شده است، این تسهیلات ویژه فقط به اهداکنندگان نمونه در زمان اعلام شده در فراخوان اختصاص خواهد یافت.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تکمیل فرم اهدا و سایر شرایط به این لینک مراجعه کنند.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی